AÖF - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF KDEDİLİ SİSTEM - KPSS - ALES

facebook twitter youtube google+ feedburner

A+ A A-

Açıköğretim Bölümleri Kredili Sistem Ders Listeleri

Yeni Ders Müfredatına göre hemen hemen her açıköğretim bölümünde her dönem öğrencilere ortalama 8 ders verilecektir. Bu 8 dersin kredi toplamı 30 olup, alt dönemden dersi olmayanlar üst dönemlerden 15 kredilik ders alma hakkına sahip olacaklardır. Okulun verdiği derslerden başarılı olmadıkça mezun olamayacağınızı belirtmek isterim. Kredili Sistemde 2012-2013 eğitim yılında değişen ders listesine baktığımızda, Geçen yıl okutulan derslerin ikiye bölündüğünü ve her dönem yarısının verileceğini görüyoruz. 2012-2013 Eğitim Yılı Açıköğretim Bölümleri Ders Listesi ve Kredili Sistem hakkında özet bilgileri aşağıya ekliyorum.

 

Aöf Kredili sistem hakkında, Eğitimin yılda iki ayrı dönem yani Güz Dönemi ve Bahar Dönemi şeklinde verilecektir.Her dönemde ara sınav ve final sınavı yapılacak, bunlar sonucunda başarısız olduğumuz derslerden bütünleme sınavına gireceğiz. Her dönemin kayıt yenileme işlemi ayrı yapılacak. Kayıt yenileme yyapılmayan dönemin derslerini alamayacak ve öğrencilik hizmetlerinden yararlanamayacağız, yani okulu dondurmuş olacağız. Artık sınıf yerine derslrden geçeceğiz. Ben 2.sınıfa geçtimmi, 3 dersten kaldım sınıftamı kaldım derdi olmayacak. Derslerden kalsak bile kredimiz yettiğince üst dönemlerden ders alabileceğiz. Bir dersten başarısız olsak bile ( FF aldıklarımız hariç ) diğer derslerimizin notları yüksekse o başarısız olduğumuz derslerdne ortalama yöntemi ile geçebileceğiz. Aynı zamanda o derste sınava giren tüm öğrencilerin başarı düzeyine göre dersin başarı notu yükselebilecek veya düşebilecek, buda Çan Eğrisi sistemi ile olacaktır. Aöf Kredili Sistem hakkındaki hatırlatmalarımız şimdilik bu kadar arkadaşlar.

 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2012-2013 Eğitim Yılı Yeni Ders Programı ( Müfredatı ) ve Sınavlarda Sorumlu Olduğumuz Üniteler Hakkındaki Tabloya Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.
 
 
2012-2013 Eğitim Yılında Açıköğretim Yıllık Sistem Bölümlerinin Ders müfredatı, Kredili sisteme göre uyarlanmış ve yayınlanmıştır. Aşağıdaki Linke tıklayarak bölümlerin ders listelerine ulaşabilirsiniz..

 

2012-2013 Açıköğretim Bölümleri Ders Listesi ve Sınavlarda Sorumlu Olduğunuz Üniteleri Öğrenmek İçin BURAYA tıklayın.

 

2012-2013 Açıköğretim Bölümleri Derslerinin Kredili Sistemdeki Karşılıklarını ( Ders İntibak Listesi ) Öğrenmek İçin BURAYA tıklayın.

Hepinize Bu eğitim yılında başarılar dileriz…

BUGÜN25
DÜN272
BU HAFTA1848
BU AY15990
TOPLAM3997397
Sınava Kaldı!!
Okullar Okullar
KAPAT
KAPAT